Hidiv Kasrı Yemek

Hidiv Kasrı Yemek

Hidiv Kasrı Yemek
Hidiv Kasrı Yemek

Hidiv Kasrı yemek, muhteşem İstanbul Boğazı karşısında yenilmektedir. Tamamı künyeye ve soy kütüğüne sahip ola ağaçlarla kaplı korunun ortasında yer alan Hıdiv Kasrı, gerçek anlamda bir bir saray yavrusudur. Muhteşem bir boğa manzarasına sahip olan ve bin metrekare alan üzerine kasrın kulesinde, İstanbul’un buharla çalışan ilk asansörü bulunmaktadır. Restorasyonunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Hıdiv Kasrı’nın tüm salonlarında restoran hizmeti verilmektedir. Buradaki işletme, hafta içi a’lacarte, Pazar günleri ise sabahları kahvaltı, öğleden itibaren de 70 çeşitten oluşan açık büfe ile hizmet vermektedir. Yaz aylarında bin 100 kişilik, kış aylarında ise 400 kişiye hizmet verebilme kapasitesine sahip olan restoran, özel davetler için de hizmet vermektedir.
Hidiv Kasrı Restoran

Hidiv Kasrı restoran, çok çeşide sahip yemekleri ile konuklarını ağırlamaktadır. Çevresindeki korulukta bülbüllerin öttüğü, sincapların dolaştığı Hıdiv Kasrı’na yakın kısımlar, gül bahçeleri ile öne çıkmaktadır. Şato biçiminde olan kasrın kapısının üzerinde ay yıldızlı Hıdiv Tacı Bayrağı arma halinde yerleştirilmiştir. Dış kapı girişinde ise altın yaldız çiçek figürleri bulunmaktadır. Hıdiv Kasrı, Neo-Klasik, Neo-İslam, Neo-Osmanlı öğeleri ile bezenmiştir. Hıdiv Kasrı’nda hizmet veren restoran, gece 23.00’e kadar açıktır ve özel araçları ile gelenler için park sorunu bulunmamaktadır. Bu restoranda, geleneksel Osmanlı-Türk mutfağından yemekler servis edilmektedir. Restoranda alkol servisi yapılmamaktadır. Ancak keçiboynuzu şerbeti, nar şerbeti ve demirhindi şerbeti gibi içecekler içilebilmektedir. Bu restorandaki kahve sunumu da özeldir.

Hidiv Kasrı Yemek Organizasyonu

Hidiv Kasrı yemek organizasyonu için de uygun bir mekandır. Yemek organizasyonu için önceden bilgi vermek ve rezervasyon yaptırmak gereklidir. Rezervasyon sırasında yemeğin kaç kişilik olacağı da belirtilmelidir. Restoran, gelecek konukların sayısına göre servis açmaktadır. Yemek organizasyonlarında da alkollü içki servisi yapılmamaktadır.

Hidiv Kasrında Yemek Yemek

Hidiv Kasrında yemek yemek, İstanbul Boğazı manzarasına karşı yemek yemektir. Muhteşem bir manzara eşliğinde yenilen birbirinden leziz yemekler, usta aşçılar tarafından hazırlanmaktadır. Her biri özenle yapılan yemeklerde kaliteli malzeme kullanılmaktadır. Eşsiz bir mekan olan Hıdiv Kasrı’nda yenilen yemek, özellikle bülbül sesleri arasında çok daha fazla zevk vermektedir.