Hidiv Kasrı Rezervasyon

Hidiv Kasrı Rezervasyon

Hidiv Kasrı Rezervasyon
Hidiv Kasrı Rezervasyon

Hidiv Kasrı rezervasyon işlemi, düğünlerde, toplantılarda ve özel yemeklerde yapılan bir işlemdir. Mısır Hidivi Abbas Paşa tarafından yaptırılan Hidiv Kasrı’nın içine yer alan restorandan yapılan rezervasyon ile hijyen ve zarafet eğitimi almış mutfak personelinden hizmet alınmaktadır. Alkol servisinin yapılmadığı restoranda keçiboynuzu şerbeti, nar şerbeti, demirhindi şerbeti gibi içecekler içilebilmektedir. Restoranda yemeklerden nohut aşideli paşa kavurması, çam sakızlı patlıcan püreli kuzu yahnisi, Hıdiv kebap, beyzade bonfilesi ve ızgara kuzu büryandan biri tercih edilebilmektedir. Tatlılardan ise fırında pişmiş tarçınlı-frambuazlı armut tatlısı, Hindistan ceviziyle kızarmış Maraş dondurması, çamsakızlı ve kahveli parfe ve elmalı paşa sarması tavsiye edilmektedir. Özel bir kahve sunumu yapılan restoranda kahvenin yanında lokum getirilmekte ve bu lokum da bakır kaba konulmaktadır. İki katlı olan restoran 450 kişilik kapasiteye sahip, Dış mekân düğün ve dernek toplantıları gibi organizasyonlarda mekanın kapasitesi bin kişiye kadar çıkabilmektedir. Üst katta ise 40 kişi kadar alabilen odalar bulunmaktadır ve bu odalar genellikle özel yemekler ve toplantılar için kullanılmaktadır. Mekâna giriş saati 22.00’ye kadar olsa da yemek yiyen konuklar mekanda 23.00’e kadar oturabilmektedir. Pazar günü ise rezervasyon kabul edilmemektedir.
Hidiv Kasrı Düğün Rezervasyonu

Düğünler için Hidiv Kasrı düğün rezervasyonu avantajından yararlanılabilmektedir. Düğün rezervasyonu yapılan yer yaz aylarında 2 bin, kış aylarında ise 500 kişiyi ağırlayabilmektedir. Ancak düğün için davetli sayısının asgari 250 olması gerekmektedir. Düğünde havai fişek gösterisi ise serbest. Çiftlere 11 ayrı mönü seçeneği sunulmakta, fiyatlar ise benzer mekanlara göre çok daha uygun olmaktadır. Süsleme ve müzik gibi detaylar da Hıdiv Kasrı tarafından organize edilmektedir. Yeni evliler düğün gecesini balayı odası olarak tasarlanmış Ahmet Abbas Hilmi Paşa odasında geçirmektedir. Hıdiv Kasrı’nda düğün pastası için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Hidiv Kasrı Yemek Rezervasyonu

İstanbul’un en özel mekanlarından biri olan ve Boğaziçi manzarasına sahip bulunan Hıdiv Kasrı, İstanbul’un Anadolu yakasındaki Çubuklu Korusu’nda yer almaktadır. Mısır Hıdivi Abbas Hilmi Paşa’nın köşkü olan bu mekan, günümüzde yemek organizasyonlarının da mükemmel bir şekilde gerçekleştirildiği eşsiz bir yer olarak öne çıkmaktadır. Hidiv Kasrı yemek rezervasyonu, kasrın üst katında bulunan odalar için yapılmaktadır.

Hidiv Kasrı Özel Toplantı

Hidiv Kasrı özel toplantı için de hizmet vermektedir. Bu tür toplantılar için Hıdiv Kasrı’nın üst katında bulunan odalardan yararlanılmaktadır. Hangi nedenle olursa olsun tüm rezervasyonlar için Beltur ile iletişime geçilmelidir.