HİDİV KASRI NEREDE

HİDİV KASRI NEREDE

HİDİV KASRI NEREDE
HİDİV KASRI NEREDE

              Hidiv Kasrı nerede diye merak ediyor ve gitmek istediğiniz halde yolu bilmediğiniz için endişe ediyorsanız, Hidiv Kasrı’na nasıl gidebileceğinizi anlatan bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Hidiv Kasrı, İstanbul’un tarihi ve kültürel yapısını koruyabilmiş ender yerlerinden biri olan Beykoz İlçesi’ndedir. Beykoz bilindiği gibi İstanbul’un Anadolu Yakası’nın kuzeyinde yer alır. Beykoz hem İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’e çıkış kapısında bulunması hem de ormanlık bir bölge olması sebebiyle şehrin bozulmadan kalabilmiş ender bölgelerinden biridir. Beykoz’un muhafaza edilen tarihi ve otantik yapısı ilçeyi İstanbul’un en sevilen yerlerinden biri haline getirmiştir.

Hidiv Kasrı, kendine özel mimarisi, etrafında bulunan künyeli ve yüzlerce yıllık ağaçlardan oluşan ormanı, muhteşem gül bahçeleri, boğaz manzarası ve eşsiz lezzetleri ile sizi ağırlamak için bekliyor. İstanbul’da yaşayan veya İstanbul’u ziyaret eden herkesin görmesi gereken bu eser, bir döneme tanıklık etmesi ve inşa edildiği zamanın Osmanlı ve Avrupa mimarisinin özel bir yorumu olması sebebiyle önemli bir yapıdır.

Hidiv Kasrı nerede diye internette arama yapan kişileri bu zahmetten kurtaracak şekilde basit bir yol tarifi ile soruyu cevaplamaya çalışalım.

Eğer Hidiv Kasrı’na özel aracınız ile gitmeyi düşünüyorsanız; Beykoz Çubuklu Korusu’nda bulunan Hidiv Kasrı’na Anadolu Yakası’ndan gitmek için TEM Otoyolu’na girerek Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden önceki son çıkış olan Kavacık yoluna girerek Hidiv Kasrı tabelalarını takip etmeniz yeterli. Ancak Avrupa Yakasından gidecekseniz, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden sonraki ilk çıkıştan Hidiv Kasrı tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Alternatif bir güzergah olarak Üsküdar-Beykoz sahil yolundan Beykoz’a doğru devam ederek Kanlıca’ dan sonra Hidiv Kasrı’na varırsınız.

Toplu taşıma araçları ile gidecek olanlar Beykoz’a giden herhangi bir belediye otobüsüne binerek Kanlıca durağında inip yaklaşık 5 dakikalık bir yürüyüşle Hidiv Kasrı’na ulaşabilirler.

Hidiv Kasrı nerede diye internette kısa bir arama yaparak güzergahı daha net bir şekilde görebilirsiniz. İstanbul trafiğinde zaman kaybetmek istemeyenler için alternatif yol seçenekleri de var. Sizin için hangisi uygunsa o yolu takip ederek bu güzel yapıyı ziyaret etmenizi ve zaman geçirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

DİĞER YAZILAR

HİDİV KASRI AÇIK BÜFE KAHVALTI

HİDİV KASRI AÇIK BÜFE KAHVALTI

HİDİV KASRI AÇIK BÜFE KAHVALTI              Hidiv Kasrı açık büfe kahvaltı, Türk ve Dünya mutfaklarından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir