Hidiv Kasrı Kahvaltı

Hidiv Kasrı Kahvaltı

Hidiv Kasrı Kahvaltı
Hidiv Kasrı Kahvaltı

Hidiv Kasrı kahvaltı için en ideal yerlerin başında gelmektedir. Kanlıca sırtlarında bulunan Hidiv Kasrı, zarif süslemelere, yanı başındaki zengin bitki örtüsüne sahip olan korusuyla, İstanbul’un görülmesi gereken eserleri arasındaki önemi devam etmektedir. Ailece ormanda temiz havada yürünebilen ve spor yapılabilen, ağaçları ve bitkileri tanıma fırsatı elde edilen, muhteşem Boğaz manzarasına karşı dinlenilebilen, 100 yıl gerideki tarih dokusu içinde gezilebilen bir mekan olan Hidiv Kasrı’nda ve korusunda 1,5 kilometreye yakın yürüyüş yolu bulunmaktadır. Çubuklu Korusu olarak nitelendirilen Hidiv Korusu, sessiz ve yeşil ortamıyla yürüyüş ve koşu için en uygun yerlerin arasındadır. Korunun girişinde çocuklara özel olarak tasarlanan oyun parkı da yer almaktadır. Hidiv Kasrı’nın mermer salonunda tavana kadar uzanan anıtsal bir çeşme bulunmaktadır. Mozaiklerle süslü olan bu çeşmenin zemine yakın kısmında, mermer bir tekneyle süslenen ve tekneye, “Art Nouveau” arzında sıklıkla kullanılan figürlerden biri olan kurbağadan su akmaktadır. Mermer salonda yer alan tüm mermer sütunları özel olarak cilananan Hidiv Kasrı’ndaki sütunların içlerine ve salonun tavanlarına yuvarlak çiçek globu biçiminde pembe, beyaz ve yeşil karışımı avizeler yaptırılmıştır. Bu avizeler Türkiye’de ilktir. Avizeler yandığı zaman bahçe tipindeki salona uyan renkler ortaya çıkmakta, böylece bu avizelerin Hidiv Kasrı’na peri sarayı görünümü vermesi sağlanmaktadır.
Hidiv Kasrı Açık Büfe Kahvaltı

Hidiv Kasrı açık büfe kahvaltı imkanı hafta içi ve hafta sonu olmak üzere ailece yapılabilmektedir. Bu kasırda hafta içi ve hafta sonu açık büfe kahvaltılara farklı fiyatlar uygulanmaktadır. Açık büfe kahvaltıda 0-6 yaş çocuklardan ücret alınmamakta, 12 yaşa kadar çocuklar içinse yüzde 30 oranında indirim uygulanmaktadır. Kasrın kafeteryasında tost yenilebilmekte ve çayda içilebilmektedir. Bunlar da uygun fiyatlardan satılmaktadır.

Hidiv Kasrı Serpme Kahvaltı

Hidiv Kasrı, İstanbul’da ziyaret edilebilen, kahvaltı yapılabilen ve akşam yemekleri yenebile tarihi bir mekandır. Bu mekana haftanın her günü 09.00 ile 23.00 saatleri arasında gitmek mümkündür. Ayrıca mekanda serpme kahvaltı seçeneği de sunulmaktadır. Hidiv Kasrı serpme kahvaltı, uygun fiyatla yenilebilmektedir.

Hidiv Kasrı Kahvaltı Fiyatları

Hidiv Kasrı kahvaltı fiyatları da son derece uygundur. Kahvaltı ile ilgili rezervasyon yaptırmak ve bilgi almak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan ve Hidiv Kasrı’nın işletmecisi konumunda bulunan Beltur ile iletişime geçilebilmektedir.