SON EKLENENLER

Hidiv Kasrı İletişim

Hidiv Kasrı İletişim
Hidiv Kasrı İletişim

Hidiv Kasrı İletişim

Hidiv Kasrı, konuklarını düş bahçelerinde ağırlamaktadır. Saray yavrusu olarak nitelendirilebilecek özelliklere sahip olan bu kasır, bir koruluğun ortasındadır ve u korudaki ağaçların her biri soy kütüğüne sahiptir. Harika bir boğaz manzarası sunan Hidiv Kasrı iletişim bilgileri de telefon ve elektronik postadan oluşmaktadır. Restorasyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kasrın tüm salonlarında restoran hizmeti verilmektedir. Kasırdaki restoran, nişan, düğün, toplantı ve tüm grup organizasyonlarında hizmet sunmaktadır.

Hidiv Kasrı Adres Bilgileri

Hidiv Kasrı adres bilgileri verilirken öncelikle Beykoz’da olduğu belirtilmektedir. Çubuklu Korusu Çubuklu Yolu 32 numarada yer ayan Hidiv Kasrı’na özel araçla ya da toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Özel araçla tabelalar izlenerek buraya ulaşmak mümkündür. Hidiv Kasrı’na toplu taşıma araçlarıyla gidilirken Beykoz yönüne giden herhangi bir İETT otobüsüne binilmesi yeterlidir. İnilecek durak ise Kanlıca Durağı’dır. Kasrın durağa 5 dakikalık yürüme mesafesi uzaklıktadır.
Hidiv Kasrı Telefon Bilgileri

Davetlilerine Osmanlı Mutfağı, Türk Mutfağı ve uluslararası mutfak seçenekleri sunan Hidiv Kasrı telefon bilgileri ise 444 66 44. Hidiv Kasrı’na ayrıcaTel : 0216 413 92 53 – 0216 413 96 64 – 0216 425 06 03 – 0216 425 06 04 numaralı telefonlarla da ulaşılabilmektedir.

Hidiv Kasrı Beltur

Hidiv Kasrı Beltur tarafından işletilmektedir. 1000 metrekare inşaat alanına sahip olan bu kasır, 270 dönüm bahçe içindedir. Kasır, doğu yönünde düz, kuzey batı ve güney yönlerinde ise yarım daireli cepheye sahiptir. Ana giriş kapısının güney yönüne baktığı Hidiv Kasrı’nda ana giriş kapısından önce, birinci hole girilmektedir. Holün sağında ise iki basamaklı bir kapı vardır ve bu kapıdan iç içe iki büyük odaya geçilmektedir. Sol tarafında bulunan kapıdan ise soldaki giriş katı mutfağına girilmektedir. Kasrın ana, giriş katında kalındığında tam orta noktada anıtsal bir çeşme bulunmaktadır. Bu çeşmenin ortasında 1 metre 80 santimetre yüksekliğe sahip mermer bir fıskiye bulunmaktadır. Fıskiyenin suları zemindeki havuza dökülmektedir. Kasrın birinci katta yatak odaları vardır ve bu odalar ortadaki boşluğa bakmaktadır. Bu odalar da restoran olarak hizmet vermektedir. Geçmişten gelen izler taşıyan Hidiv Kasrı, yaz ve kış aylarında hizmet vermektedir.