Hidiv Kasrı Düğün

Hidiv Kasrı Düğün

Hidiv Kasrı Düğün
Hidiv Kasrı Düğün

Görkemli yapısı ile ünü Avrupa’yı aşan Hıdiv Kasrı, İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliği ile ziyaretçilerini beklemektedir. Bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen binanın kulesi de ziyaret etmeye değer bir yerdir. Bu kulede muhteşem bir boğaz manzarası seyredilebilmektedir. Ayrıca kulede İstanbul tarihinin buharla çalışan ilk asansörlerinden biri bulunmaktadır. Hidiv Kasrı düğün organizasyonları da unutulmaz anlar yaşamak isteyen çiftlerin öncelikli tercihi olmaktadır. Düğün sırasında davetlilere yapılan sunum, her birinin kendini özel hissetmesine neden olmaktadır. Bu nedenle de Hıdiv Kasrı’nda yapılan her düğün, davetlilere unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Hıdiv Kasrı’nda 25 kişilik odalardan 400 kişilik salonlara kadar hizmet verilmektedir.

Hidiv Kasrı Düğün Organizasyonu

Hidiv Kasrı düğün organizasyonu da kasrın her bölümünde yapılabilmektedir. Konaklama imkanının olmadığı Hıdiv Kasrı’nın yemekli kapasitesi 750 ila bin, açık hava kapasitesi bin, kokteyl kapasitesi ise bin ila 2 bin kişiliktir. Kapalı alan kapasitesinin 400 kişi olduğu Hıdiv Kasrı’nın davet alanları ise açık ve kapalı olmak üzere iki farklı şekildedir. Mekan özellikleri ise bahçe, balkon, çim alan, orman içinde ve teras olarak sıralanmaktadır.
Hidiv Kasrı Düğün Fiyatları

Hidiv Kasrı düğün fiyatları, davetli sayısına göre değişmektedir ancak tek kişilik yemeğin fiyatı standarttır. Düğün sırasında içki servisinin olmadığı bilinmelidir. Düğünler, yaz aylarında bin 100, kış aylarında ise kış aylarında ise 400 kişilik davetli ile yapılabilmektedir. Hıdiv Kasrı, düğün, nişan, sünnet töreni, bayii toplantıları, iftar davetleri, brunch ve seminer organizasyonu gibi tüm davet ve toplantılar için ev sahipliği yapmaktadır.

Hidiv Kasrı Nişan

Hidiv Kasrı nişan organizasyonları için de en özel yerlerden biridir. Nişan organizasyonları, kasrın tüm salonlarında yapılabilmektedir. Bu salonların arasında bulunan Konkav Salon, havuzlu orta mekandadır. Karşıya ilerlendiğinde konkav eklide kuzeybatı cephesini oluşturan çift şömineli salona gidilmektedir. Salon, iki kapıyla birlikte mermer terasa açılmaktadır. Salonun boğaza bakan mermer terası, bahçeden bir metre kadar yüksektedir.  Bu terastan, eskiden İstanbul Boğaz’ı seyredilerek yemek yenildiği belirtilmektedir.

Hidiv Kasrı Sünnet Düğünü

Hidiv Kasrı sünnet düğünü organizasyonu için de en uygun mekanlardan biridir. Bunun için Kristal Salon’un kullanılması mümkündür. Bu salona binanın ortasında olan havuzlu mekandan girilmektedir. Salonun kapıları, sarayın yemek salonlarına açılmaktadır. Ayrıca bu salon şömineli salona da geçilmektedir. Şömineli salondan da tamamı aynalı olan kristal salona, oradan da mermer salona geçilmesi mümkündür.